Стипендії для іноземців

Чи знаєш ти, що твоє навчання у Польщі може супроводжуватися фінансовою підтримкою з польської сторони?

Кожен студент з України, Росії або Білорусі може претендувати на більш ніж 10 різних видів фінансової підтримки;- різні стипендії і дотації, у випадки відповідності тим або іншим вимоги і критеріям отримання фінансової допомоги.

 

Польський уряд і органи освіти надають якнайбільшу гамму програм супутніх розвитку студентів. Стипендіальні програми служать мотивацією в навчанні і спорті для студентів.

 

Важливим є той факт, що стипендії присуджуються не лише польським студентам, але і закордонним, в нашому випадку студентам з країн колишнього СРСР – Росії, Білорусі і України.

Матеріальну допомогу можна поділити на наступні групи:

 

 • Соціальні посібники
 • Стипендії за успіхи в навчанні і спорті
 • Інші стипендії

 

На кожну з цих груп фінансової допомоги може претендувати студент російського, українського або білоруського походження.

З чого складається пакет соціальних посібників?

 

У цей пакет входить: соціальна стипендія, спеціальна стипендія для фізично неповноцінних (інвалідів), одноразові соціальні посібники(нп., на облаштування, мається на увазі на мийні та чистячі засоби, кухонні начиння та ін.), стипендія на живлення або житло.

У більшості випадків отримання більше одного посібника неможливе, хоча трапляються виключення.

Умови отримання соц. пакету:

 

Соціальна стипендія – соціальну стипендію має право отримувати студент, який знаходиться, в скрутному матеріальному становищі, місячний дохід якого на людину в сім’ї не перевищує певну суму. Сума доходу на людину в сім’ї студента залежить від постанови ректора зі Студентською Радою.

Спеціальна стипендія для фізично неповноцінних (інвалідів) – це посібник з фонду матеріальної допомоги, який отримати можуть студенти з фізичними або фізіологічними відхиленнями за наявності відповідної довідки, виданої відповідним органом. Посібник призначається незалежно від категорії інвалідності і не залежить від матеріального становища. Спеціальна стипендія призначається максимально на термін 10 місяців в навчальному році, проте не довше, ніж на термін дійсності відповідної довідки.

Розрізняють 3 групи інвалідності:

 • перша категорія інвалідності – легка;
 • друга категорія інвалідності – помірна;
 • третя категорія інвалідності – значна.

Відповідно, чим вища група інвалідності, тим вище місячна виплата. Місячна виплата в кожному ВНЗ різна. Подробиці слід дізнаватися безпосередньо на сторінці ВНЗ.

Одноразовий соціальний посібник – це одноразова виплата від ВНЗ для підтримки побутового облаштування студента. Сума цього посібника відрізняється в різних ВНЗ.

 

Стипендія на живлення – стипендія на живлення признається студентам, які знаходяться в скрутній матеріальній ситуації. Основою призначення стипендії на живлення є середній місячний дохід на особу в сім’ї студента.

Стипендія на житло – житлові стипендії призначається особам, які знаходиться в скрутній матеріальній ситуації і а їх призначення регулюється законом. Житлова стипендія надається студентам стаціонару, з першого року навчання. Призначена вона для студентів, які мешкають далеко від ВНЗ. Сума стипендії залежить від ВНЗ. Можна її поєднувати із соціальною стипендією і стипендією на живлення. Щоб отримати стипендію слід мати місце в гуртожитку або житло в моменті подання документів на цю стипендію. Щоб отримати житлову стипендію слід відповідати нормам мінімального доходу, які встановлює ректор щороку 2 рази.

Умови отримання стипендій за успіхи в навчанні і спорті

 

До складу стипендій за успіхи в навчанні і спорті входять:

 

 • стипендія міністра Науки і Вищої Освіти за успіхи в навчанні;
 • стипендія міністра Науки і Вищої Освіти за успіхи в спорті;
 • ректорська стипендія;
 • стипендія мера міста за успіхи в навчанні і спорті.

 

Cтипендія міністра Науки і Вищої Освіти за успіхи в навчанні

 

Умови отримання стипендії

 

Стипендію міністра за успіхи в навчанні може отримати студент, який виконує наступні вимоги:

 • зарахував черговий навчальний рік;
 • не повторював навчальний рік, хіба що повторення навчального року пов’язане було з проблемами зі здоров’ям;
 • одержав в періоді зарахованих років навчання задокументований високий спортивний результат в державному або міжнародному змаганні;
 • має наукові досягнення і є науково активним
 • отримав за період навчального року середню оцінку, не нижче, ніж :

4,50 з 5,00 або

4,70 з 5,50 або

5,00 з 6,00.

 

Науковими досягненнями і науковою активністю вважається зокрема:

 

 • робота в студентському науковому колі
 • наукові роботи, участь в науково – дослідницьких роботах
 • наукова співпраця з іншими академічними або науковими центрами, у тому числі і з зарубіжними
 • публікації, артистичні заслуги
 • розробки або реферати, не охоплені учбовою програмою
 • участь в наукових конференціях
 • участь в конкурсах і фестивалях
 • нагороди, відмінності, дипломи, отримані в олімпіадах
 • навчання за планом індивідуального навчання
 • навчання на двох і більше напрямках
 • практика, стаж або закінчені курси, не охоплені програмою навчання
 • сертифікати, що підтверджують знання іноземних мов щонайменше на рівні B2 в глобальному масштабі мовознавства згідно з “Common european Framework of Reference for Languages : learning, teaching, assessment – Європейська система опису мовного навчання : вивчення, навчання, оцінка”.

 

Стипендія міністра Науки і Вищої Освіти за успіхи в спорті

 

Умови отримання стипендії

Стипендію міністра за успіхи в спорті може отримати студент, який виконує наступні вимоги:

 

 • зарахував черговий навчальний рік;
 • не повторював навчальний рік, хіба що повторення навчального року пов’язане було з проблемами зі здоров’ям або у разі народження дитини;
 • отримав за період навчального року задокументований високий спортивний результат в державному або міжнародному змаганні.

 

Високим спортивним результатом вважається:

 

 • участь студента в олімпійських іграх або паралімпійських змаганнях;
 • отримання студентом від першого по п’яте місця в чемпіонаті світу, чемпіонаті Європи, універсіадах, університетських чемпіонатах світу, університетському чемпіонаті Європи або в змаганнях цього рангу для неповноцінних;
 • отримання від першого до третього місця в чемпіонаті Польщі або чемпіонаті Польщі для неповноцінних.

 

Стипендія ректора признається як в навчанні, так і спорті. Умови отримання такої стипендії і розмір на різних Учбових закладах різний. Проте головним критерієм отримання такої стипендії є високий середній бал або високе спортивне досягнення. Конкретнішу інформацію можна знайти на сторінці ВНЗ.

Окрім ректорської стипендії можна отримувати стипендію від мера міста на схожих умовах.

 

Стипендіальна програма “Відкрита Європа”(OESS)

 

Стипендіальна програма “Відкрита Європа” призначена для громадян Білорусі, яка дає можливість білоруському студентові отримати вищу освіту в країнах Європейського Союзу. Програма фінансується Європейським Союзом і Радою Міністрів Північних країн (Скандинавія).

Кожен учасник може вибрати 3 університети у будь-якій країні Європейського Союзу. Програма покриває транспортні витрати і витрати на навчання і проживання.

Пріоритетними напрямками є: правознавство, економіка, громадські науки, бізнес і управління, природні науки, медицина і інженерія. Незважаючи на встановлену пріоритетність, учасник може подавати заяву з вказівкою і інших, наприклад, технічних або творчих спеціальностей.

 

Умови участі в програмі:

 

 • закінчена повна середня освіта (якщо Ви подаєте заяву на участь в програмах бакалавріату)
 • повна вища освіта (якщо Ви подаєте заяву на участь в програмах магістратури)
 • достатній рівень мови, потрібний при вступі до університету (Ви повинні надати сертифікат, що підтверджує ваш рівень)

 

Брати участь в стипендіальній програмі “Відкрита Європа” ви можете і до зарахування в університет, остаточне рішення за приділенням стипендії ви отримаєте після того, як надасте офіційне підтвердження про те, що ви є студентом вибраного вами університету.

 

Критерії відбору

 

Основними критеріями відбору є вартість освіти і країна, в якій ви бажаєте навчатися. Не малу роль у вашій долі зіграє вaш мотивуючий лист, колишні наукові досягнення (участь в олімпіадах, участь у науково- дослідницькій діяльності, участь в наукових конференціях і семінарах), а також результати вашої співбесіди при відборі учасників.

Детальнішу інформацію про участь в програмі Ви можете отримати на http://oess.eu/en

Однією з недавніх новин стала інформація про стипендії від польського уряду для студентів, яких виключили з ВНЗ через участь в мітингах Євромайдану на Україні. Відомості на рахунок цієї ситуації розходяться в думках студентів і керівництва ВНЗ. Влада університетів заперечує причастя до виключень українських студентів, заявляючи, що багато хто був виключений через неуспішнвсть в навчанні. Не дивлячись на це польський уряд, а саме Міністерство Науки і Освіти на чолі з Оленою Коларскої – Бобінської пообіцяло виділити 50 стипендій для українських студентів в Польщі. На скільки інформація достовірна на даному етапі перевіряється.

 

 

Прочитавши цю статтю кожному стане зрозуміло, що без соціальної або матеріальної допомоги студент не залишиться. Звичайно ж все залежить від мотивації і бажання. У нашому випадку Польща всіляко спрощує життя закордонним студентам – так що спробуй  не втратити свій шанс.

Оставте свою оценку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *