Навчання у Ряшеві (Польща)

Ряшів (Жешув) – це столиця підкарпатського воєводзтва. Місто, де 75 років стрімко розвивається одна з найбільш інноваційних галузей промисловості – авіація. Жителі цінують життя в Ряшові, а інвестори розвивають тут свій бізнес. Ряшів – це прекрасне місце, щоб жити у ньому.

 

Все почалося в 1790 році, коли Ян Потоцький вирішив уперше в Польщі піднятися повітряною кулею в небо, щоб побачити світ згори. Два століття пізніше, в 1937 році в місті Ряшів, Центральний комітет вирішив створити виробництво комунікаційного обладнання у виробництві авіаційних двигунів. За ці роки місто Ряшів стало домом для багатьох авіаційних компаній із науково-дослідними і центрами розвитку. Процвітають також високотехнологічні комп’ютерні індустрії, на чолі з одним із гігантів Європи, Asseco Польща.

 

Ряшів швидко зростає, створює нові мікрорайони й сучасні архітектурні споруди, розширює свою комунікаційну інфраструктуру та мережу ІТ, є привабливим місцем для відпочинку і розваг. Місто адаптується до потреб своїх громадян і створює сприятливі умови для їх проживання. Про це свідчить висока оцінка в рейтингу “Газети Виброчої” (2010), в якій цілих 95% жителів Ряшова визнали місто як гарне місто до життя. Ряшів займає шосту позицію з 26 міст.

 

Не тільки місто, але й увесь регіон має довгу авяційну традицію. Кількість фахівців, що працюють в цій галузі величезна, але вимоги ринку праці постійно збільшуються. Ми покладаємо великі надії на молодь, яка є майбутнім розвитку міста.

 

У Ряшові на 60 факультетах навчається близько 60 тисяч молоді. За даними останнього опитування Eurostat, Ряшів є лідером у Європі за кількістю студентів (на 1000 чоловік населення припадає 353 студентів). У Ряшові процес освіти молоді налагоджено з урахуванням потреб ринку праці. Школи та університети співпрацюють з найбільшими закладами праці, в тому числі: WSK Ряшів, UTC Aerospace Systems, MTU, Borg Warner, Asseco Польща, IDEO, які самі по собі також визнають необхідність підготовки нового покоління фахівців. Вони допомагають навчати молодь потрібним професіям, створюють попит, наділяють їм стипендії і гарантують роботу. Завдяки цій співпраці створюють молодіжні центри і навчають практично. На технічних спеціальностях навчається 25% студентів, а кожен десятий випускник у Польщі, закінчив один з ряшівських ВНЗ.

 

У спеціалізованих звітах для інвесторів, розроблених фірмами , Ряшів є визначений як місто, яке має високу доступність кваліфікованої робочої сили.

 

Політехнічний університет у Ряшові є єдиним ВНЗ в країні, яке навчає студентів за напрямком Авіація і космонавтика. Динамічно розвивається Ряшівські університет, де в 2012 році був відкритий Центр мікроелектроніки і нанотехнологій. Чудово функціонують також недержавні університети: Університет інформаційних технологій та менеджменту – єдиний у Польщі, який пропонує навчання англійською мовою на спеціальності управління авіації, і Вища школа права і адміністрації, що має найсучаснішу криміналістичну лабораторію в Польщі. Список закривається Ряшівською римсько-католицькою семінарією. На додаток до великої кількості студентів, які навчаються у Ряшові, тут навчається понад 30.000 учнів початкових і середніх шкіл.

 

 

Середні професійні школи виховувати молодь згідно з потребами ринку праці.

 

У зв’язку з високим попитом на операторів металорізального верстату та працівників інших професій, пов’язаних із авіаційною галуззю, в Ряшові був створений Центр навчання операторів CEKSO. Цей проект реалізує місто Ряшів, WSK “PZL-Ряшів” Авіаційна долина, Практичний навчальний центр та Механічна школа, де в останні роки з’явилися нові напрямки навчання: технік авіації, машинобудування, мехатроніки.

 

Згідно з останніми дослідженнями Інституту ринкової економіки (2012) Ряшів має найвищу інвестиційну привабливість технології і сфери послуг і високу для послуг.

 

Ми запрошуємо Вас навчатися в Ряшові й залишитися тут довше!

Оставте свою оценку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *