Навчання у Гданську (Польща)

Ґданськ такий же давній, як і сама Польща. Розташований на узбережжі Балтики, в гирлі річки Вісли, він завжди був морськими воротами країни, ганзейським портом, скарбницею міської культури. Століттями до гданської набережної приставали торгові судна з усіх країн світу. Нині саме звідси туристи вирушають у морські круїзи.

Тисячолітнє балтійське місто, батьківщина Гавелія, Фаренгейта, Шопенгауера, Грасса і Валенси відоме серед великих туристичних міст. Гданськ вражає незліченними пам’ятками місцевої, сакральної і портової архітектури, спадком десяти століть чарівної культури і бурхливої історії, а також виняткової атмосфери міста, де історія і сучасність в ідеальній гармонії створюють неповторний краєвид.

Вулиці Дуга та Длуги Тарг, що вінчаються Золотими та Зеленими воротами, перетинають Старе місто, яке тут іменують Головним. У цьому районі знаходяться численні архітектурні пам’ятки, галереї мистецтв і ремісничі майстерні, де виготовляються прикраси з бурштину. Тут же – готична ратуша і „Двір Артуса”, де свого часу місцеві аристократи приймали королів. Поруч розташувався „Золотий дім”, символ заможності гданського міщанства. Навпроти – фонтан „Нептун”, місце зустрічі закоханих і туристів. Неподалік, просто на вулицях, влаштовуються літні фестивалі та відомий  „Домініканський ярмарок”, що скликає гостей із багатьох країн світу. Справжній шедевр архітектурної думки – невеличка Маріацька вулиця з вузькими кам’яницями та просторими терасами, де у підвалах із низькими склепіннями розмістилася галерея бурштинової біжутерії. У кафедральному соборі в районі Олива Ви знайдете органи з незвичайно глибоким звучанням і бароковим декором, а до того ж – із рухомими фігурками.

Міста Ґданськ, Гдиня і Сопот разом утворюють суцільне намисто над морськими берегами – так зване Тримісто, у проміжках якого нанизалося ще кілька маленьких  „перлинок” – чарівних узбережних містечок.

Оставте свою оценку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *