Міністр освіти Польщі в Києві про “Польський Erasmus для України”

Польща підтримує Україну у будуванні демократії і сучасних державних структур, а також у її прагненні підписати угоду про асоціацію з Європейським союзом. Співробітництво в галузі вищої освіти також входить до цілей співпраці. Програми, в яких беруть участь українські студенти ціленаправлені на утворення досвідчених кадрів для держави і української економіки”, – сказала Kolarska-Bobińska.

 

Додала притому, що відомство науки підготувало наступний етап програми Польські Erasmus для України. Це стипендіальна програма для українських студентів з анексованої території, яка охоплена конфліктом. В першому етапі Польща проспонсорувала рік навчання і стипендії для 79 осіб. Від зимового семестру поточного року українці навчаються у двадцяти внз по цілій Польщі в т.ч. вивчають європеістику, економіку, інформатику чи механіку і машинобудування. “Ми хочемо, щоб в лютому 2015 року на навчання до Польщі приїхало 400 студентів і 50 докторантів з України” – говорила Kolarska-Bobińska.

 

Програма Польські Erasmus для України направлена до мешканців цілої України. Першість мають анкети осіб з територій, охоплених мілітарними діями, які втратили джерело утримання. Учасники програми безплатно навчатимуться в Польщі два семестри, а також отримають 900 злотих стипендію на утримання.

 

Вартість програми це понад 10,7 млн зл. Скористаються нею загалом 550 осіб – 500 студентів й 50 докторантів. Дотації польського уряду охоплять навчальні рівні: бакалавріат, магістратуру і аспірантуру в польських ВНЗ, а також кошти утримання під час річного перебування в Польщі.

 

Додатково Польща підтримує навчання нової генерації спеціалістів, управляючої системою вищої освіти на Україні. 50 молодих дослідників, лідерів суспільних організацій і представників українського студентського середовища від вересня минулого року до травня 2015 р. одержують потрібні їм в цій сфері знання у рамках проекту “Інноваційний університет і лідерство”. Ініціатива реалізовується в Варшавському Університеті під егідою професора Jerzego Axera.

 

Тепер студенти з України являються найчисленнішою групою іноземців, що навчаються в Польщі – 42 %. В 2013/2014 навчальному році в нашій країні навчалось 15 тис. громадян України, 4 тис. з них вже тепер отримує різного виду доиації (звільнення від оплати за навчання, стипендії).

 

PAP – Nauka w Polsce

Оставте свою оценку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *