КВАРТИРА VERSUS ГУРТОЖИТОК

У вересні і жовтні студенти (не тільки іноземці) думають про те, де поселитися – в орендованій квартирі чи в гуртожитку. Студенти мають вибір – можуть знімати квартиру протягом навчального року, або можуть подати заяву на поселення в гуртожитку (така заява подається разом із документами на ВНЗ).

 

Оренда квартири в Польщі коштує близько 1,5–2 тисячі злотих на місяць (3600–4800 гривень). Ціна залежить від якості квартири і її розташування. У центрі міста житло завжди дорожче, на ціну вливає також кількість кімнат, вид опалення тощо. Всі рахунки (за воду, електрику, телебачення, інтернет) оплачують той, хто знімає квартиру.

 

Кожен студент може скористатися пропозицією свого ВНЗ і проживати у гуртожитку. Хоча гуртожитки в багатьох польських містах уже мають „більш-менш пристойний” рівень комфорту, досі залишаються й такі, про які ми швидко хотіли б забути…

 

У Польщі студенти живуть у гуртожитках по одному чи по двоє в кімнаті, ванна – одна на два помешкання. Кухня – одна на блок. На першому поверсі можна безкоштовно брати праску, а попрати та висушити білизну в пральні можна лише за один злотий (три гривні). До порівняння, у київському гуртожитку ця послуга обійдеться у 15 гривень. Тож на умови проживання мешканці польських гуртожитків не скаржаться, більше турбує оплата: часто всю стипендію потрібно віддати за гуртожиток.

Адміністрація гуртожитку запевняє, що студенти самі можуть обрати умови, в яких вони мешкатимуть. Від цього залежатиме оплата. Наприклад, у кімнаті підвищеного стандарту з гарним ремонтом можна жити і втрьох – це найдешевший варіант. Дуже часто студенти просять про знижки, але гуртожиток перебуває на самофінансуванні, тому ціну знизити неможливо. Проживання, світло, вода дуже дорого коштують. Гуртожиток не отримує грошей зі студентської плати за навчання, тому він має сам себе окуповувати».
Отже, головна відмінність між студентськими гуртожитками в Україні і Польщі полягає саме у їхній залежності від державних дотацій.

Оставте свою оценку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *